تبدیل پایان نامه به کتاب 9

راهنمای تبدیل پایان نامه به کتاب

اخذ مجوز چاپ کتاب, اخذ مجوز کتاب, اخذ مجوز کتاب ارزان, استخراج کتاب, استخراج کتاب از پايان نامه, استخراج و چاپ کتاب, پخت غذا و دسر با کربوهیدرات پایین, تبديل پايان نامه به کتاب,تبدیل پایان نامه به کتاب, تبدیل پروژه به کتاب, تبدیل تز به کتاب, چاپ ارزان کتاب, چاپ دیجیتال کتاب, چاپ دیجیتال کتاب با تیراژ محدود, چاپ سریع کتاب, چاپ کتاب انگلیسی, چاپ کتاب دانشگاهی,چاپ کتاب دیجیتال, چاپ کتاب رمان, چاپ کتاب سریع, چاپ کتاب شعر, چاپ کتاب فوری, چاپ کتاب کودک, خبر دکترا, خبر های دکتری, خدمات چاپ کتاب, دریافت شابک, دریافت فیپا, دریافت مجوز کتاب,قیمت چاپ کتاب, مراحل چاپ کتاب, هزینه چاپ کتاب شعر, هزینه های چاپ کتاب, هزینه ی چاپ کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب- چاپ کتاب و هزینه چاپ کتاب از پایان نامه

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه

سابقه انتشارات ندای کارآفرین در کتابخانه ملی

سابقه انتشارات ندای کارآفرین در خانه کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب بعضا به دلیل کسب امتیاز و نمره در مصاحبه دکترا بوده و یا به دلایلی همچون کسب رتبه و استفاده از امتیاز کتاب در افزایش مزایای شغلی و همچنین برخی برای عضو شدن در کانون اهل قلم واستفاده از مزایای آن و حتی برخی برای استفاده در گذراندن دوران سربازی اقدام به تبدیل پایان نامه به کتاب مینمایند. ولی مسئله ی مهم این است که با تبدیل پایان نامه به کتاب صاحب اثر دارای امتیازاتی خواهد شد و این مسئله غیر قابل انکار هست. اما همین کسب امتیاز از تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه پیچ و خم های فراوانی دارد که اگر دوستان بدان آشنا نباشند و یا در دام موسسات شیاد و برخی ناشرین سودجو گرفتار شوند شاید نه تنها امتیازی بدست نیاورند بلکه امکان دارد در روند تبدیل پایان نامه به کتاب و یا چاپ کتاب از پایان نامه اثر خود را نیز از دست بدهند. 

برخی ناشرین و یا موسسات برای دریافت وجوهات بیشتر از شما زمان چاپ کتاب از پایان نامه و تبدیل پایان نامه به کتاب ادعاهایی دارند مبنی بر اینکه تبدیل پایان نامه به کتاب و استخراج کتاب از پایان نامه یک کار تخصصی است و نیاز به دانش و تجربه ی خاصی دارد ، خدمت دوستان باید عرض شود که چاپ کتاب از پایان نامه در اکثر کشور ها مرسوم بوده زیرا یکی از مراکز مهم تولید دانش در جامعه دانشگاهها بود و یکی از راههای بسط دانش تولید شده در دانشگاه در میان مردم و جامعه کتاب میباشد.صرفنظر از اینکه میزان مطالعه در جامعه ی ما با دیگر نقاط جهان قابل مقایسه نیست ولی بازهم کتاب برای قشر مدیران و متخصصان جامعه جایگاه ویژه خود را دارد.دوستان باید در نظر داشته باشند که نوشتن کتاب ابتدا یک پیش نویس نیاز دارد که شما میتوانید به پایان نامه ی دانشگاهی خود به عنوان پیش نویس تهیه ی کتاب نگاه کنید و مطالب ی که به نظرتان برای یک کتاب زیاد است را حذف نموده یا در متن کتاب خلاصه وار بگنجانید.البته در ادامه روند تبدیل یک پایان نامه به کتاب را برایتان مبسوط توضیح خواهیم داد.مطلب بعد که دیده شده ناشرین و یا موسسات فرصت طلب در اینجور مواقع بیان میکنند این است که اگر کتابتان از پایان نامه باشد اساتید روز مصاحبه ی دکترا به شما ایراد می گیرند و نمره به شما نمیدهند.باید در جواب این دوستان به عرض شما برسانم که اولا اساتید در روز مصاحبه کتابتان را نخواهند خواند . (چون قرار نیست ارزش علمی کتاب را مورد بررسی قرار دهند. مسلما پایان نامه ای که دفاع شده و از چند استاد نمره ی تائید گرفته ارزش علمی دارد.البته این حرف بدان معنی نیست که در تبدیل پایان نامه به کتاب وسواس نداشته باشید چون شما وقتی یک کتاب از خود به چاپ میرسانید برای دانش و تجربه ی خود یک ویترین میسازید . منظور ما این است که استرس نداشته باشید)ثانیا برای دادن نمره ی کتاب صرفا چاپ کردن کتاب مرتبط با رشته ی شما مهم است منبع اولیه ی کتابی که تهیه کردید مورد سوال نخواهد بود ثالثا خود اساتید نیز مطمئن باشید از روند چاپ کتاب از پایان نامه مطلع هستند و درصورتیکه امتیازات مربوط به مقالات و کتاب خود را برای رسیدن به کرسی تکمیل نکرده باشند صد در صد نام خودشان را روی کتاب داشنجویانی که با آنها در سمت استاد راهنمایی همکاری داشتند درج خواهند کرد.همانند زمانیکه شما مقاله چاپ میکنید .(بعضا از پایان نامه مقاله هم استخراج کرده و در مجلات علمی برای گرفتن نمره مقاله اقدام مینمایند که در این مورد باید نام استاد راهنما اول هم ذکر شود)در زمان تبدیل پایان نامه به کتاب یک چیز را بخاطر داشته باشید و آن هم این است که ناشر یا موسسه مطلبی به مطالب شما اضافه نکند.چون در این صورت حتما کتاب و اثر شما را خواهد فروخت.

مطالب ذکر شده در ذیل جهت آگاه سازی و روشنگری در بخش چاپ کتاب و یا تبدیل پایان نامه به کتاب میباشد .زیرا دیده شده عده ای ناشر سودجو و یا موسسات فروش پایان نامه با فریب نویسندگان یا کتاب آنها را چاپ نکرده اند , یا بعد از چاپ دیده شده پایان نامه افراد را فروخته اند و یا با بهانه های واهی تحت عناوین ( مرتبط بودن نام انتشارات با موضوع کتاب , تعداد کتابهای چاپ شده توسط ناشر و …) مبالغی هنگفت از دوستان دریافت کرده اند . این موارد صرفا جهت اطلاع شما میباشد.

لازم به یادآوریست که برخی ناشرین چون نميتوانند از نظر قیمت و کیفیت با این انتشارات رقابت داشته باشند اقدام به تبلیغات منفی و بی اساس نسبت به تجهیزات و تجربه و امکانات این مرکز کرده اند .درپاسخ به اینگونه موارد باید گفت که اگر این مرکز ایرادی در کار خود داشت هرگز بدون داشتن کوچکترین رابطه ای مفتخر به همکاری با بسیاری از ناشرین معتبر تهرانی و شهرستانی و ناشرین سازمانی مانند انتشارات هوا فضا نبود و هم اینکه بسیاری از اساتید معتبر دانشگاه های سراسر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شیراز، رازی کرمانشاه، آزاد و جامع علمی کاربردی تهران، فردوسی مشهد و… مسئولیت چاپ کتاب های خود را به این انتشارات نمیسپردند.

این تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه ها باعث شده تا مراکز خرید و فروش پایان نامه مثل یک غده سرطانی در جامعه زیاد شوند که عمده ی خوراک این موسسات از سوی افرادی تامین میشود که بدون تحقیق و شناخت اقدام به چاپ کتاب و یا تبدیل پایان نامه به کتاب از طریق موسسات و یا برخی ناشرین سود جو مینمایند.

این موسسات با زدن یک سایت و دادن هزینه های نسبتا پایین برای چاپ کتاب های علمی و کتابهایی که از پایان نامه استخراج میشوند باعث فریب دادن افراد میشوند. این موسسات با ترفندهایی باور نکردنی هم پول از صاحبین آثار گرفته و هم از این طریق بانک اطلاعاتی خود را برای فروش پایان نامه و همچنین فروش کتابهای علمی برای آندسته از افرادی که حاضرند پول پرداخت کنند تا یک نفر کتاب برایشان نوشته و تهیه کند تقویت مینمایند.لطفا با تحقیق بیشتر پیرامون موسسه یا انتشاراتی که قصد دارید کتاب خود را به آنجا بسپارید برای چاپ هم از اثر خود محافظت کنید و هم جلوی رشد این موسسات را بگیرید و از طرفی این کار شما باعث خواهد شد تا فارغ التحصیلان بیسواد و رشد کسانی که با پرداخت پول ظاهر رزومه ی علمی خود را همطراز شما میکنند کمتر شود.

چطور میشود که یک فرد تحصیلکرده با یک موسسه ای که هیچ مدرک یا مجوزی رسمی از وزارت ارشاد بابت انتشارات از خود ارائه نمیدهد و صرفا یک سایت در صفحه اول گوگل دارد همکاری کند؟.

چطور میشود که یک انتشارات بگوید ما برای شما کتاب مینویسیم یا موضوع از شما مطلب از ما؟.

چطور میشود که یک انتشارات بگوید با سیصد هزار تومان برایتان 1000 جلد کتاب چاپ میکنیم و 10 یا 20 جلد به شما میدهد و باقی آنها !!!!! برای انتشارات؟.

باور کنید کوچکترین غفلت باعث میشود که اعتبار و تلاشهای علمی شما براحتی به نام دیگران ثبت شود.

البته فکر نکنید که با مطالعه ی این مطالب نسبت به تمام زوایای پنهان فریبکاری ناشرین و موسسات اینچنینی آگاهی پیدا میکنید. خود ما نیز هر از چند گاهی با دوستانی موجه میشویم که از موسسه ای یا ناشری با ترفندی جدید روبرو شده اند و مطالبشان به یغما رفته است و هم از نظر مالی و هم از نظر رزومه ی کاری متضرر شده اند.

سعی ما بر این است تا آنجا که در توان داریم این ترفندها را برای دوستان بازگو کنیم که در ادامه به برخی اشاره میشود.

تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه چگونه است؟

در تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب چه مسائلی تعیین کننده هزینه چاپ کتاب است؟

عوامل موثر در زمان لازم برای چاپ کتاب و تبدیل پابان نامه به کتاب چیست؟

مشخصه ی موسسات و ناشرین دلال و فریبکار در چاپ کتاب چیست؟

در چاپ کتاب و یا تبدیل پایان نامه به کتاب از چه موسسات و یا چه ناشرینی دوری کنیم؟

این ادعا که نام نشر خصوصی در میزان امتیاز کتاب در رزومه ی دکترا تاثیر دارد صحت دارد؟

بین نشری که نامش عروسک طلایی باشد و یا ایرنا باشد و هر دو خصوصی هستند و زمینه ی فعالیتشان تخصصی در یک رشته نباشد آیا تفاوتی در امتیاز کتاب چاپ شده در هر یک از این ناشرین هست؟

آیا بین ناشرین از نظر امتیاز برای کتاب در رزومه و مصاحبه ی دکترا تفاوتی هست؟

تعداد کتابهایی که یک ناشر منتشر کرده و به عنوان رزومه بیان میکند آیا در امتیاز چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب در زمان مصاحبه دکترا و رزومه تاثیر دارد؟

چطور از سلامت کاری یک ناشر در چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب مطمئن شویم؟

هشدار جدی

چاپ کتاب به چه قیمتی؟

دیده شده چند موسسه یا ناشر به دوستانی که قصد تبدیل پایان نامه ی خود به کتاب را دارند گفته اند که پایان نامه ی آنها را بدون دریافت هیچ هزینه ای تبدیل به کتاب کرده و چاپ مینماید. یا موردی دیگر که خیلی هم در ابتدا جلب توجه میکند این است که یک موسسه میگوید با 300 هزار تومان برایتان کتاب چاپ میکند در تیراژ 1000 جلد و حدود 10 جلد به نویسنده میدهد و صراحتا اعلام میکند که باقی کتابها برای انتشارت است و یا ناشری میگوید با 600 هزار تومان بین 5 تا 10 جلد کتاب تحویل نویسنده میدهد و در صورتی که بیشتر بخواهد باید با تخفیف از ناشر کتاب را بخرد این یعنی که نویسنده کلیه حقوق مادی و معنوی اثر را واگذار کرده است. و این احتمال وجود دارد که ناشر بعدا اثر را به نام دیگران نیز چاپ و منتشر نماید . به این دسته از دوستان هشدار جدی میدهیم که مطمئن باشند این مراکز اثر آنها را ابتدا به نام خود ضبط کرده (حق امتیاز را برای خود ناشر حفظ میکنند ) و سپس هم کتاب و هم پایان نامه را خواهند فروخت .

کدام عقل سلیمی میتواند توجیه کند که ناشری کتابی را بدون چشمداشتی مالی و قصد انتفاع چاپ کند.

زمانی که صاحب اثر متوجه این قضیه میشوند و اقدام به پیگیری حقوقی مینمایند متوجه میشوند که امتیاز اثر کلا به ناشر منتقل شده و راه به هیچ جا نخواهند برد.

1- مراکز و مجموعه هایی که جهت تبدیل پایان نامه به کتاب با شما تماس گرفته و عنوان میکنند که از طرف وزارت علوم میباشند و ادعا دارند تنها پایان نامه هایی که توسط مجموعه های آنها تبدیل به کتاب میشوند دارای اهمیت بوده و حائز امتیاز در رزومه و مصاحبه دکتراخواهند بود ادعای کذب کرده و قصد فریب افکار شما را دارند هیچگونه برتری نسبت به دیگران و سایر ناشرین ندارند و حتی خود شما نیز میتوانید به صورت ناشر مولف اقدام به دریافت مجوز چاپ کتاب نموده و پایان نامه خود را به کتاب تبدیل نمایید.

2-در امر تبدیل پایان نامه به کتاب و یا چاپ کتاب اصلا موضوعی به نام فیپا یا شابک و یا مجوز موقت وجود نداشته و صحت ندارد و زمانی که شناسنامه یک کتاب از سوی کتابخانه ملی صادر گردید معتبر میباشد و زمانی کنسل میگردد که به هر دلیلی مجوز چاپ آن توسط وزارت ارشاد صادر نگردد و ناشر با ارائه نامه ای مبنی بر درخواست حذف شابک و فیپا , خواستار کنسل شدن فیپای صادر شده توسط کتابخانه ملی گردد.

3-مهمترین نکته ای که قبل از عقد قرارداد با یک ناشر جهت چاپ کتاب و یا تبدیل پایان نامه به کتاب بایستی درنظر بگیرید این است که حتما قرارداد یا به صورت حضوری در محل ناشر باشد و یا قبلا نماینده ی خود را به محل ناشر فرستاده تا هم موقعیت و امکانات و تجهیزات ناشر را رویت نموده باشد و هم اینکه مجوز ناشر را رویت کرده باشد که هم نام مدیر موسس و مدیر مسئول در آن قید شده باشد و هم از نظر زمان معتبر باشد و هم آدرس انتشارات آدرسی واقعی باشد . بعضا دیده شده که افراد با ایجاد یک یاچندسایت ،کرایه یک اتاق از یک واحد ( شرکت ، انتشارات و یا یک اتاق از یک دفتر کار )در میدان انقلاب و خیابان جمالزاده و محدوده ی آن و حتی سایر نقاط تهران و همکاری با یک چاپخانه و تبلیغات خود را به عنوان نماینده ی رسمی یک انتشارات معرفی کرده و یا خود را صاحب امتیاز یک انتشارات و دارنده ی چاپخانه معرفی نموده و بابت چاپ و نشر کتاب شما مبالغ سنگینی از شما طلب کرده و درصورتیکه همچین چیزی نبوده و درحقیقت شما گیر دلالان و یا واسطه های خوش آب و رنگ افتاده اید که کاری جز فریب افکار با استفاده از سایت نداشته و امکان هرگونه سوءاستفاده از اثر شما هم خواهد بود.حتما به یاد داشته باشید که در همکاری با ناشرین اولا ناشر دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد باشد و ثانیا خود ناشر دارای چاپخانه و صحافی اختصاصی باشد که جهت پی بردن به این امر میتوانید مجوز ناشر را رویت کرده و یا حتی به صورت ناشناس از چاپخانه و امکانات آنجا بازدید نمایید این کار باعث میشود تا هم در هزینه و هم در زمان چاپ صرفه جویی نمایید .

از مشخصه موسسات یا ناشرینی که امکان دارد اثر یا پایان نامه ی شما را فروخته و به نام کسی دیگر هم به ثبت برساند این است که اگر شما درخواست چاپ کتاب و جمع آوری اثری به نام خودتان را به آنها بدهید با جوابی مثبت روبرو خواهید شدو یا اگر هزینه ی چاپ کتاب را جویا شوید با توجیهاتی عجیب هزینه ی چاپ یک کتاب با موضوع شعر و رمان را بالاتر از هزینه ی چاپ کتابی که از پایان نامه استخراج میشود بیان میکنند درصورتیکه هزینه ی چاپ کتاب به موضوع کتاب بستگی ندارد و شاید برخی ناشرین برای استخراج هزینه ای بیشتر هم طلب کنند و تنها دلیلی که برای این کار میتوان درنظر گرفتن این موضوع است که با این ترفند دوستان را ترغیب به همکاری با آنها نمایند و بعد از چاپ اثر فایل پایان نامه را هم به صورت کتاب و هم به صورت پایان نامه های دانشجویی فروخته و کسب درآمدی برای خود مینمایند و غافل از اینکه صاحب اثر بعدها دچار دردسرهای عظیمی خواهد شد.این موسسات مطمئنا اثر شما را خواهند فروخت و یا به نوعی برای شخصی دیگر هم استفاده خواهند کرد

مطمئنا هیچ شخصی نیست که وارد صنفی شود بدون چشمداشت مالی و کسب درآمد .ولی مسئله ی مهم این است که این کسب درآمد باعث از بین رفتن حق کسی نشود.چیزی که برای ما سوال است این است که چطور یک ناشر یا یک موسسه اگر به صورت سالم کار میکند چطور هزینه ی چاپ کتاب را تا 300 صفحه یک جور اعلام میکند و ادعا میکند تا 300 صفحه چاپ میکند و10 جلد به شما میدهد با مبلغی که برای کتاب مثلا 100 صفحه ای یکسان است؟آیا جز این است که سود خود را از جای دیگر تامین کند؟این یک نمونه از هزاران نمونه است.

ما صراحتا اعلام میکنیم که در این انتشارات هزینه ی چاپ یک کتاب 100 صفحه ای با 120 صفحه ای و 150 صفحه متفاوت است و بابت صفحه آرایی و استخراج کتاب از پایان نامه و تبدیل پایان نامه به کتاب ریالی از کسی دریافت نکرده و نخواهیم کرد . زیرا این امور توسط پرسنل انتشارات انجام شده و اولا کار انتشارات تایپ یا صفحه آرایی نیست که بخواهد بابتش هزینه دریافت کند بلکه چون کتاب در این انتشارات چاپ و منتشر شوند ما خود را ملزم به ارائه ی هر چه بهتر این امور میدانیم.مراکزی بابت صفحه آرایی یا استخراج هزینه دریافت میکنند شاید زمینه ی اصلی کارشان تایپ و صفحه آرایی بوده که برای کسب درآمد بیشتر مجوز نشر هم گرفته اند و وارد بازار نشر شده اند.که اگر اینطور باشد احتمال فروخته شدن اثر شما نیز هست زیرا بسیاری از مراکز خرید و فروش پایان نامه از طریق همین موسسات به مطالب دست پیدا میکنند.

، و مشخصه ناشرینی که در امر چاپ و صحافی واسطه میباشند هم این است که سعی میکنند تجهیزات و امکانات دیگران و یا فعالیت های مرتبط با چاپ دیگران را یا زیر سوال برده و یا به سخره بگیرند. دوستان توجه داشته باشند دستگاه های چاپ و صحافی و سیستمهایی موجود در یک چاپخانه صرفا برای چاپ کتاب یا کاتالوگ تعریف نشده اند و کارشان چاپ میباشد لذا اگر ناشری که دارای مجوز رسمی نشر از وزارت ارشاد اسلامی باشد چاپخانه ای مدرن و کادری مجرب داشته باشد با توجه به اوضاع نابسمان اقتصادی موجود مخصوصا در بازار کتاب بی گمان از تجهیزات و کادر خودش نهایت استفاده را خواهد برد و کسانی که در زمینه چاپ یا واسطه هستند و یا تجهیزات کافی ندارند سعی در زیر سوال بردن امکانات و فعالیتهای چاپی دیگران دارند .

نکته ی خیلی مهم:

4-لازم به ذکر است که در انتخاب یک ناشر برای چاپ یک کتاب مواردی که اصلا برای کتاب و نویسنده ی آن امتیاز و منافعی در بر نخواهد داشت عبارتند از نامی که یک ناشر برای انتشارات خود انتخاب نموده و تعداد کتابهایی که برخی ناشرین به عنوان رزومه و اعتبار خود بیان نموده و به واسطه آن هزینه های بیشتری را از شما طلب میکنند. باید عرض کنم امکان دارد ناشری در طول عمر کاری خود 50 عنوان کتاب هم نداشته باشد ولی آن 50 عنوان کتاب , کتابهایی موفق و پرمخاطب و وزین باشد و ممکن است ناشری در مدتی کوتاه 400-300 عنوان کتاب چاپ نماید که شاید از نظر وزنی کتابهایی متوسط یا ضعیف باشند.بد نیست بدانید ناشرین از نظر مدیریت به دو بخش دولتی و خصوصی و از نظر نوع و سبک کتابهای چاپی به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم میشوند که ناشر تخصصی فقط در یک زمینه بخصوص فعالیت میکنند ( مثل حقوق ، شعر ، رمان و…)و ناشرین عمومی در تمام موضوعات به دلخواه خود ناشر ورود کرده و اثر به چاپ میرسانند. در بین ناشرین خصوصی نام انتشارات و تعداد آثار به چاپ رسیده توسط آن مطلقاًهیچ وجه برتری و تمایزی برای اعتبار بخشیدن به یک اثر مخصوصا آثاری که جهت رزومه و کسب امتیاز چاپ میشوند محسوب نخواهد شدو لازم به ذکر است که ناشری که در یک رشته ی خاص و یا یک رده ی سنی خاصی فعالیت میکند مطمئنا سبک کاری خود را تغییر نداده و کتابی خارج از رده ی کاری خود را چاپ نمی نماید پس ناشر کودک هرگز کتاب علمی و مهندسی چاپ نمیکند چون در زمینه ی کاری آن نیست و ناشرینی که همچین ادعایی برای فریب مخاطب خود بکار میبرند درحقیقت از بی اطلاعی مخاطبین سوء استفاده مینمایند و لازم به یادآوریست جهت اثبات این امر که خود صاحبین اثر هم میتوانند به راحتی به صورت ناشر مولف اقدام به دریافت مجوز چاپ کتاب نمایند و از امتیازات یک کتاب در زمان مصاحبه دکتری و یا رزومه کاری خود بهره مند شوند. پس مراقب باشید فریب لفاظی ها و عوام فریبی برخی ناشرین سودجو را نخورید این انتشارات با کمال میل اعلام مینماید که بیش از 150 عنوان کتاب در زمینه های حقوق و فقه ، تاریخ و فلسفه، مهندسی ، پزشکی و پیراپزشکی ، روانشناسی ، مدیریت و بازاریابی ، رمان و شعر ، ترجمه ، حسابداری و اقتصاد ، نانو تکنولوژی و … برای بسیاری از اعضاء محترم هیئت علمی دانشگاه های سراسر کشور و نویسندگان و فرهیختگانی معتبر منتشر کرده و به چاپ رسانیده است که این ادعا را از طریق سایت کتابخانه ی ملی میتوانید پیگیرشوید.

دیده شده ناشری که دارای چندین و چند سایت اقماری با نامهایی متفاوت جهت فریب افکار اذهان دوستانی که هیچگونه شناختی از چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب ندارد اظهار داشته که نام ناشر باید متناسب با موضوع کتاب باشد ؛مثلا اگر نام انتشارات عروسک طلایی باشد و شما کتابی علمی و یا جهت تقویت رزومه ی دکترا کتاب در آن انتشارات چاپ نمایید برای شما امتیاز یا ارزشی برابر با زمانی که نام انتشارات مثلا امیرکبیر باشد نخواهد داشت.

در رد این ادعا باید عرض کنم دوستانی که به جهت کسب امتیاز قصد چاپ کتاب دارند اگر دانشگاه مربوطه ذکر نکند که باید ناشر تخصصی (صرفا در همان موضوع کتاب چاپ کند) یا ناشر دانشگاه باشد میتوانند به صورت ناشر مولف نیز کتاب خود را چاپ کرده و از امتیازات آن بهره مند شوند

مثلا اگر یک کتاب در زمینه نانو تکنولوژی یا هر زمینه ی دیگر در دو انتشارات خصوصی با نام ایکس و ایگرگ چاپ شوداین کتابهااز نظر امتیاز و حقوق معنوی که در پی خواهند داشت به دلیل نام انتشارات و یا تعداد کتابهای ناشرین در امتیاز و اعتبار هیچ فرقی با هم نخواهند داشت.

5-باید یادآور شویم که مراحل قانونی و فنی چاپ کتاب فقط و فقط از نظر زمانی به موضوع کتاب بستگی دارد و اینکه برخی ناشرین ادعایی مبنی بر سرعت بیشتر آنها در اخذ مجوز دارند شایعه ای بیش نیست ( مگر اعمال نفوذهای غیرقانونی که این هم تقریبا غیرممکن میباشد) و مراحل فنی چاپ کتاب به تجهیزات و دانش و تجربه ی انتشارات بستگی دارد به طور مثال اخذ فیپا و مجوز چاپ کتاب شعر از نظر زمانی با اخذ فیپا و مجوز چاپ کتاب پزشکی یا مهندسی متفاوت بوده و به علت بررسی بیشتر کتاب شعر هم از نظر فنی و هم ازنظر معنا زمانی بیشتر را خواهد برد ولی چاپ کتاب شعر و پزشکی از نظر فنی هیچ فرقی باهم نخواهند داشت و در این مرحله تعداد صفحات و سایز و تیراژ و نوع صحافی تعیین کننده ی زمان مورد نیاز خواهند بود و تجهیزات و تجربه باعث کاهش اتلاف وقت خواهند شد.

متاسفانه دیده شده که برخی از همکاران ناشر برای جلب توجه مخاطب و یا فریب اذهان عمومی مطالبی راجع به مراحل اداری کتاب و زمانبندی انجام این مراحل ذکر میکنند که بعضا باعث سردرگمی و ایجاد دلنگرانی برای دوستانی که قصد چاپ کتاب دارند شده و یا سایر ناشرینی که به صورت کاملا اصولی و حرفه ای و منصافنه در امر چاپ کتاب فعالیت دارند را سهل انگار و … معرفی مینمایند..

الف-ابتدا بایستی عرض شود که در امر صدور شناسنامه ی کتاب دستور العمل کتابخانه ی ملی واضح و مشخص است (جهت کسب اطلاع میتوانید با شماره تلفن 88191132 روابط عمومی کتابخانه ی ملی ایران تماس بگیرید) و صرفا در برخی موارد که فوریتی در میان باشد میتوان درخواست صدور سریعتر شناسنامه یا همان فیپای کتاب را داشت که این درخواست هم تحت هیچ شرایطی به سابقه و نفوذ یک ناشر بستگی ندارد و صرفا جهت همکاری بیشتر با صاحب اثر از سوی کتابخانه ملی صورت میگیرد وادعای صدور شناسنامه ی کتاب در ظرف مدت 3 ساعت مطمئن باشید ادعای خلاف واقعی بیش نیست.

ب-آخرین مرحله از مراحل اداری یک کتاب دریافت اعلام وصول یا اجازه پخش کتاب میباشد و این گواهی درحقیقت بدین معناست که کتابی که چاپ و منتشر شده با متنی که در وزارت ارشاد ثبت شده یکسان بوده و تغییری ندارد و پخش کتاب بلامانع است و بابت شابکی که ناشر به این کتاب اختصاص داده تمام کارها بدون عیب و نقص انجام شده و برای ناشر شابک جدید صادر گردد و مدت زمان صدور اعلام وصول حدود هفت تا ده روز میباشد واینکه ذکر میشود دو روزه یک ناشر فرم اعلام وصول میگیرد یک ادعای خیلی عجیب است چون ابتدا باید برای قسمت واسپاری که مربوط به کتابخانه ی ملی است ارسال شود و سپس جهت اعلام وصول کتاب فرستاده شود و پرسنل مشغول در قسمت اعلام وصول وزارت ارشاد زمانی را صرف بررسی کتاب کرده و بعد اعلام وصول کتاب را صادر میکنند.

ج-فرم اعلام وصول کتاب فرمی است که صرفا مربوط به روال اداری بین مراکز فروش کتاب و ناشر و وزارت ارشاد بوده و از حیطه ی داشتن سازمان یا نهاد یا ارگان دیگری خارج میباشد و تحت هیچ شرایطی دانشگاه یا سازمانها برای دادند امتیاز کتاب به نویسنده نه این فرم را مطالبه میکنند و نه حق مطالبه ی این فرم را دارند و صرفا زمانی که قصد خرید کتاب را داشته باشند (درصورت تمایل )میتوانند یک نسخه از آنرا دریافت نمایند و اینکه برخی افراد که یا اطلاعی از قوانین نشر کتاب ندارند و یا به قصد تخریب ناشرینی پایبند به اصول و قوانین نشر کتاب یک ادعا راجع به فرم اعلام وصول بین صاحبین اثر پخش میکنند در حقیقت قصد دارند از بی دانشی و بی اطلاعی دوستانی که قصد چاپ کتاب را دارند سوء استفاده نمایند .

باید یادآور شویم که شما درصورت همکاری با هر ناشری که مجوز رسمی از وزارت ارشاد را داشته باشد درصورت چاپ کتابتان ، از امتیاز و مزایای داشتن کتاب برخوردار خواهید بود و مطالب ذکر شده فقط و فقط جهت شفاف نمودن فضای چاپ و نشر کتاب برای دوستان میباشد و اختلاف هزینه ی چاپ در این انتشارات با سایر ناشرین فقط و فقط در بیواسطه بودن در امر چاپ و صحافی میباشد و سایر همکاران ما هم که اگر تجهیزات چاپ و صحافی را نداشته باشند برای چاپ کتاب شما مجبورند با سایر چاپخانه ها همکاری نمایند که این امر دلیل بالاتر بودن هزینه چاپ کتاب در آن مراکز میباشد و این به این معنی نیست که آنها واسطه یا دلالند و یا اعتبار بیشتری آنها دارند یا اعتبار ما بیشتر است…

همانطور که مشخص است بسیاری از این کتابها حاصل تبدیل پایان نامه به کتاب دوستان بوده و درصورت دقت در نام نویسندگان میتوانید متوجه شوید که دوستانی که یکبار با این انتشارات همکاری داشته اند این همکاری ادامه داشته و به آثار دیگری نیز منتج گردیده است که این صرفا به دلیل رضایت صاحبین آثار از کیفیت و صداقت در عملکرد این مرکز میباشد

«آثار منتشر شده در انتشارات ندای کارآفرین»

چاپ کتاب در انتشارات ندای کارآفرین

چاپ کتاب و میزان توانایی ما

قابل توجه دوستانی که تمایل به چاپ کتاب دارند:دراین مرکز کلیه مراحل فنی چاپ کتاب و مراحل اداری آن اعم از ثبت کتابخانه ملی جهت اخذ شناسنامه کتاب ، درخواست مجوز چاپ از وزارت ارشاد ، و دریافت اعلام وصول اثر با نظارت کامل شما صورت میگیرد و با توجه به بیواسطه بودن در امر چاپ و صحافی نیز،آثار شما در کمترین زمان و با کیفیتی عالی و با کمترین هزینه ممکن به چاپ خواهد رسید.

امکانات و توانایی های این مرکز در بخش چاپ کتاب

این مرکز علاوه بر تجهیزات چاپ و صحافی افست و توانایی چاپ و ارائه انواع کتب در سایزها و تیراژ متنوع در کمترین زمان ، تجهیزات کامل چاپ و صحافی کتابهای دیجیتال با بالاترین کیفیت را در دفتر انتشارات از پیشرفته ترین دستگاه های روز دارا بوده که این امکانات توانایی ما را در بخش چاپ و صحافی کتاب های دیجیتال به چاپ بیش از 180 هزار صفحه متن و صحافی بیش از 2000 جلد کتاب در روز رسانیده که این امر موجب شده تا رضایتمندی دوستانی که در این مرکز تمایل به چاپ کتاب در تیراژ های محدود دارند را در سطح مطلوبی بالا نگه دارد

صاحبین آثار و مراجعین محترمی که جهت چاپ کتاب به صورت حضوری در دفتر انتشارت حاضر میشوند میتوانند از روند کلی چاپ کتابهای دیجیتال بازدید نموده و سطح آگاهی عمومی خود را در این زمینه افزایش دهند.

به دلیل سوء استفاده های صورت گرفته توسط برخی افراد و ناشرین ، لازم به یادآوری است درصورت تصمیم به همکاری با سایر همکاران ما در نشر ، به بند یا تبصره تعیین کننده صاحب امتیاز و صاحب حقوق مادی و معنوی اثر در چاپهای بعدی توجه و دقت کامل فرمایید.

این انتشارات جهت همیاری و همراهی با دوستانی که احساس میکنند در زمینه نویسندگی استعدادی دارند ولی امکانات مالی جهت چاپ اثر خود راندارند ویا تمایل دارند اثر خود را واگذار نمایند با افتخار آمادگی خود را در سرمایه گذاری برروی آثار ادبی ( رمان و دلنوشته وترجمه ) اعلام کرده و دوستان نویسنده و مترجم جهت کسب اطلاعات کاملتر و دقیقتر با انتشارات تماس گرفته تا از روند کامل کار مطلع شوند.

کلیات دانستنیهای چاپ کتاب و هزینه چاپ کتاب و…

شما میتوانید با تماس از طریق ایمیل و یا تلفن های ذکر شده در بخش تماس با ما مسائل و سوالات خود در رابطه با کلیه امور چاپی مطرح نموده و پاسختان را دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که این مرکز در بخش چاپ و صحافی کتاب با بسیاری از سازمانهای دولتی و خصوصی و برخی از معتبرترین ناشرین محترم تهرانی و شهرستانی از جمله نشر ندوشن ، نشر بنکدار ، نشر رابعی ، نشر منطقی ، نشر قلم مهر ، نشر کتاب نفیس ، نشر رازنهان ، نشر یاردانش و… هم اینک در حال همکاری بوده و یا سابقه ی همکاری را دارا میباشد .  

 

توجه:تمام عزیزانی كه میخواهند اقدام به چاپ آثارشان نمایند ( مخصوصا آن نویسندگانی که اولین اثرشان به چاپ میرسد ) با توجه به قیمت بالای كاغذ و وضعیت بازار كتاب توصیه می كنیم در ابتدا در تیراژ محدود اقدام به چاپ نمایند تا علاوه بر کاهش هزینه ، اقدام به بازاریابی نموده تا مشكلات فروش رو هم نداشته باشند. مهمترین مزیت چاپ کتاب در تیراژ محدود این است که دوستان میتوانند به راحتی نقاط قوت و ضعف اثر خود را در قالب کتاب چاپ شده مشاهده کرده و کاستی های احتمالی را برطرف نمایند. برای مشاوره در مورد چاپ آثارتان در تیراژ كم تماس بگیرید. 

……………………………………………………………………………………………

همیشه کمرنگ ترین جوهرها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

شما در هر زمینه که فعالیت میکنید و دارای تجربه و دانش هستید و یا اشعار و دلنوشته ای دارید میتوانید آن را به کتابی ارزشمند و ماندگار تبدیل کرده و برای خود اعتباری مضاعف در حرفه و محیط اجتماعی پیرامون خود فراهم آورید و یا قصد شرکت در آزمون دکتری هستید میتوانید به راحتی با چاپ پایان نامه ی خود به صورت کتاب علاوه بر تقویت رزومه دکتری خود و کسب امتیازات داشتن کتاب در آزمون و مصاحبه دکتری از سایر مزایای ثبت اثر خود نیز بهره مند شوید.

بر همگان آشکار و واضح است که همه ما زمانی که میخواهیم احتیاجات خود را در هر زمینه ای برطرف نمائیم در وهله اول نزد فردی رفته که اعتبار و تجربه بیشتری داشته باشد و یکی از راحت ترین راه ها و مطمئن ترین روشها جهت کسب اعتبار داشتن اثری مکتوب و به چاپ رسیده میباشد.

همچنین دوستانی که تمایل دارند در مصاحبه دکترا شرکت نمایند نیز میدانند که داشتن کتاب بین 5 تا 22 امتیاز برای آنها در پی خواهد داشت که براساس ترجمه یا تالیفی بودن کتاب متفاوت میباشد و کوتاه ترین راه برای این دوستان تبدیل پایان نامه ها و مجموعه مقالات آنها به کتاب و چاپ آنها میباشد.

بعضا دیده شده که دوستان ایده ، دانش ، تجربه و یا دستنوشته های خود اعم از رمان و داستانهای کوتاه را در میان جمعی بیان نموده و پس از گذشت زمانی متوجه شدند که آن اثر به نام دیگری به ثبت رسیده و به اصطلاح به سرقت رفته است . شما میتوانید با تبدیل آنها به کتاب و ثبت در کتابخانه ملی از بروز چنین مواردی به راحتی جلوگیری نمایید.

……………………………………………………………………………………………

روند کامل چاپ کتاب :

کتاب پس از آماده شدن توسط نویسنده ، تایپ حروف­چینی و صفحه­ آرایی شده برای گرفتن شابک ( یک کد سیزده رقمی بین المللی بوده که دربرگیرنده کلیه مشخصات کتاب میباشد و ناشرین به تعدادی معین در اختیار دارند) راهی خانه کتاب می­شود . پس از اختصاص شابک، کتاب به کتابخانه ملی برای صدور فیپا (شناسنامه کتاب ) فرستاده می­شود که پس از دریافت فیپا که اطلاعات کامل کتاب در آن جمع شده کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده می­شود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود.بعد از اتمام تمام مراحل کتاب آماده چاپ است و توسط ناشر برای لیتوگرافی، چاپ و صحافی فرستاده می­شود. حالا کتاب شما آماده است. تمام این مراحل ممکن است بین 1 ماه تا 4ماه طول بکشد که با توجه به موضوع کتاب و شرایط و زمان انجام متغیر خواهد بود..

لازم به ذکر است که تمامی مراحل اداری اخذ مجوز را مولف و صاحب اثر میتواند شخصا انجام دهد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

……………………………………………………………………………………………

:نحوه و شرایط تبدیل پایان نامه به کتاب

قبل از هر اقدامی هدف خود از چاپ پایان نامه خود به صورت کتاب و تبدیل آن به کتاب را تعیین نمایید، زیرا بعضاً دیده شده دوستان تصور میکنند که با چاپ پایان نامه خود و تبدیل آن به کتاب فوراً با استقبال بازار روبرو شده و کسب درآمد میکنند.

دوستانی که جهت کسب امتیاز و رزومه برای مصاحبه دکتری میخواهند اقدام به چاپ پایان نامه خود به صورت کتاب نمایند در نظر داشته باشند ویراستاری کتاب به دو صورت عمومی ( از جهت نگارش و غلط املایی ) و ویراستاری فنی ( از بعد تخصصی موضوع کتاب و بار علمی و محتوای فنی کتاب ) میباشد ، که ویراستاری فنی و تخصصی پایان نامه ایی که در دانشگاه با نمره بالا قبول شده و از زیر ذره بین اساتید صاحب فن به خوبی گذشته الزام صد در صدی ندارد و فقط بایستی سبک جمع آوری فصول پایان نامه تغییر یابد که آن هم نیازمند تخصص و دانش دیگریی نمی باشد و خود شما به راحتی میتوانید آنرا انجام دهید. ولی اگر قصدتان از چاپ پایان نامه به صورت کتاب ارائه دادن آن به مرکزی خاص میباشد و نمیخواهید که از آن کپی برداری و سوء استفاده شود تا جایی که امکان دارد در مطالب اصلی پایان نامه خود و فصول آن تغییری ایجاد نکرده تا در آینده دچار مشکلات احتمالی نشوید.

جهت تبدیل یک پایان نامه به کتاب بایستی موارد زیر را رعایت نمود:

1- در فایل پایان نامه تمامی لغاتی که اشاره به پایان نامه بودن و یا گزارش کار بودن و یا پروژه تحقیق بودن دارد را با کلماتی که اشاره به کتاب بودن اثر دارد جایگزی نمود.(مثال : سعی شده تا در این پایان نامه به تاثیر…سعی شده در این کتاب به تاثیر…)

2- بخشهای مربوط به نتیجه گیری و گزارشات کلاسی و درسی حذف و یا با اندکی تغییر در نگارش به گزارشی جامع با جامعه آماری بزرگتر تبدیل شود.موضوع مهم این است که برای خواننده ی کتاب روش تحقیق ، جامعه ی آماری و جزئیات آماری و نمودارها در درجه ی سوم یا چهار اهمیت واقع میشوند . برای مخاطب یک کتاب در درجه ی اول موضوع کتاب مهم است و بعد از آن نتیجه ای که نویسنده بدان دست پیدا کرده است .

3- کلمات اشاره کننده به استاد راهنما ، استاد مشاور و غیره حذف گردد.

4- براساس موضوع و نوع پایان نامه و رشته تحصیلی برخی پایان نامه ها دارای فصول فرضیه و نتیجه گیری و یا پیشنهادات میباشند که با توجه به هدف شما از چاپ کتاب هم میتوانید حذف کرده و یا با اندکی تغییر چاپ نموده و هم میتوانید بدون تغییر ثبت اثر کرده و به چاپ برسانید .

5-بخش مقدمه اثر خود را به اساتید زبر دست دانشکده خود سپرده تا هم از تجربه آنها در سنگیتر نمودن بار علمی اثر خود بهره برده و هم در کتاب خود قید نمائید با مقدمه استاد… ( نام بردن اساتید معتبر در روی جلد کتاب و در صفحه شناسنامه کتاب به عنوان مقدمه باعث افزایش اعتبار علمی کتاب شده و این امکان نیز وجود دارد تا ازسوی اساتید به دانشجویان جهت مطالعه و خریداری معرفی شوند)

6- مهمترین بخش در تبدیل پایان نامه به کتاب تغییر در شکل ترتیب و چیدمان مطالب میباشد بدین صورت که تا جایی که امکان دارد از فصل بندی کتاب جلوگیری شود.فرایض ، اهداف تحقیق یا سوالات را میتوانند در قسمتی تحت عنوان پیشگفتار با نگارشی متفاوت بیان کنند بدین شکل که بعد از توضیحی مختصر در حدود چند خط درباره ی موضوع کتاب نویسنده با ذکر اینکه مثلا ) نویسنده در این کتاب با درنظر گرفتن شرایط … یا این فرایض … بدنبال یافتن پاسخی برای این سوالات … میباشد(. شکل محتوای یکتاب میتواند بدین صورت باشد که از مقدمه شروع شود و سپس بخش اصلی پایان نامه که راجع به موضوع مورد بحث و نظریه های مرتبط با آن صحبت شده ادامه پیدا کند و با نتجه گیری که به بحث راجع به نتایج بدست آمده از تحقیق نویسنده ، آن هم نه با ذکر آمار و ارقام و جزئیات ، بلکه به صورت کلی بوده به پایان برسد و در آخر کتاب هم حتما فهرست منابع آن ذکر گردد.

7- در برخی پایان نامه ها منابع در انتهای مطلب در متن کتاب آورده میشود که ترجیحا این منابع از داخل متن حذف و در انتهای کتاب آورده شود و یا در صورت وجوب ذکر در داخل متن حتما به صورت پاورقی آورده شود . در قسمت فهرست منابع آخرین منبع حتما نام پایان نامه ی خود را ذکر نمایید.

8- آخرین بخش در تبدیل یک پایان نامه به کتاب بخش صفحه آرایی و طراحی جلد میباشد که بخش صفحه آرایی با تبحر و سلیقه یک صفحه آرا مرتبط بوده و طراحی جلد اثر را حتما خود شما ایده و نظر دهید زیرا سابقه شما در رشته تحصیلی خود به مراتب از سابقه طراح بیشتر میباشد و شما مطمئناً میتوانید تاثیر مثبت فراوانی داشته باشید.لازم به ذکر است که ویرایش و صفحه آرایی وطراحی جلد در این انتشارات به صورت کاملاً رایگان انجام میگیرد.

در آخر زمان تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه ی دانشگاهی خود اگر فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستید و کتاب را برای دانشگاه آزاد میخواهید حتما نام استاد راهنمای خود را به عنوان نویسنده دوم ذکر نمایید و در صفحه شناسنامه ی کتاب ذکر نمایید که این کتاب حاصل پایان نامه ی دانشجویی مقطع … از دانشگاه آزاد اسلامی واحد …. میباشد..

……………………………………………………………………………………………

:نحوه محاسبه هزینه چاپ کتاب

با توجه به اینکه این مرکز علاوه بر انتشارات یک واحد چاپ و صحافی مستقل دارا بوده لذا هم از نظر قیمت تمام شده ی کتاب به دلیل بی واسطه بودن کمتر میباشد و هم اینکه چون هزینه ی تمام شده کتاب با تعداد صفحات آن رابطه ی مستقیمی دارد امکان تنظیم جدولی کامل و جامع نمیباشد لذا جهت دریافت هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب میتوانید با تلفن های مرکز تماس حاصل فرمائید.

در مورد تعیین هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب چند مورد را باید در نظر داشت که به اختصار در زیر ذکر میکنیم:

1- تعداد صفحات

2-سایز کتاب

3- جنس صفحات داخلی

4- نوع صحافی

5-نوع چاپ

6- تعداد رنگ در چاپ

1-تعداد صفحات: در چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب اصلی ترین موضوع تعداد صفحات آن میباشد .تعداد صفحات تعیین کننده میزان کاغذ مصرفی و زینک مصرفی است و اگر چاپ دیجیتال و یا ریسو باشد تعداد فرمهای چاپ را تعیین میکند.

2- سایز کتاب : بعد از تعداد صفحات سایز یک کتاب میباشد که دومین تاثیر را در قیمت و هزینه و مقدار کاغذ و زینک مصرفی دارد. در چاپ افست و در سایزهای رقعی و وزیری ، تعداد زینکها از تقسیم تعداد صفحات بر عدد 8 به دست می آید و تعداد فرم های چاپی از تقسیم تعداد صفحات بر 16 میباشد و تعداد بندهای کاغذ مصرفی از ضرب کردن تیراژ کتاب در عدد حاصل از تقسیم صفحات بر 16 به دست آید. البته تیراژ را بر 1000 تقسیم نمایید بعد در حاصل تقسیم ضرب کنید…

به طور مثال کتابی در سایز وزیری و یا رقعی با تعداد صفحات 384 صفحه در تیراژ 3000 جلد تعداد زینکها و تعداد بند کاغذهای مصرفی آن به صورت زیر محاسبه میگردد:

تعداد زینکهای لازم جهت چاپ متن 48=384/8

تعداد بندهای کاغذ جهت چاپ متن کتاب 72=(3000/1000)*(384/16)

این موضوع جهت چاپ کتابها با سایزهای مختلف نیز صدق میکند ولی اعداد متفاوت میشوند مثلا جهت سایز رحلی تعداد زینکها تقسیم بر 4 و تعداد بندها تقسیم بر 8 و…

3-جنس صفحات داخلی: بعد از سایز و تعداد صفحات موضوع دیگری که در هزینه چاپ کتاب و هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تاثیر دارد نوع کاغذ مصرفی میباشد که میتواند از جنس گلاسه های سبک یا کرافت ( کاغذ بافت دارد کرم رنگ ) و یا تحریر ( 70 گرم و یا 80 گرم ) باشد که باتوجه به نوع چاپ و سلیقه کارفرما متفاوت و از جنسهای خاصی استفاده میشود.

4- نوع صحافی با توجه به تعداد صفحات و سایز کتاب از صحافی های متفاوتی استفاده میشود که معرف ترین نوع و پرکاربردترین نوع صحافیها صحافی شومیز ( جلد گلاسه و چسب گرم ) و صحافی جلد سخت ( دوخت فرمهای چاپی و چسب سرد و روکش گالینگور و سلفون دار) که هزینه های متفاوتی دارند.

5- نوع چاپ : منظور نوع تکنولوژی که برای چاپ کتاب از آن استفاده میشود که انوع مختلفی دارند . اما کلاً به دو دسته تقسیم میشوند که عبارتند از چاپ افست و چاپ رومیزی ( چاپ رومیزی در برگیرنده چاپ دیجیتال و ریسو میباشد) که رویه تعیین هزینه در هر کدام متفاوت میباشد اما به طور کلی در افست تعداد زینک و بند تعیین کننده بوده و در چاپ ریسو تعداد فرم و در چاپ دیجیتال تعداد برگ یک کتاب تعیین کننده هزینه میباشد.

6- تعداد رنگ در چاپ در چاپ افست به ازای هر رنگ یک زینک استفاده میشود که هزینه زینک و چاپ جداگانه به هزینه های کتاب اضافه میشود.

و در آخر لازم به ذکر است با توجه به اینکه هزینه چاپ کتابی با 100 صفحه در تیراژ5000جلد با تیراژ 100 جلد با 200 جلد آن و یا کتابی در 100 صفحه با 105 صفحه متفاوت میباشد عملاً امکان تهیه جدولی کامل و جامع برای هزینه چاپ کتاب در تیراژ های مختلف امکان پذیر نمیباشد وبرای این کار میبایست جدولی با تعداد ارقام و سایزها و تیراژهای نامحدود مشخص کرد که عملی غیر ممکن و نامعقول میباشد و شما میتوانید با تماس و استعلام از هزینه ها مطلع شده تا افرادی که در مقام مقایسه با سایر موسسات و ناشرین هستند از تعرفه های ما هم مطمئن گردند

کلیه ناشرین و همکاران محترم تهرانی و شهرستانی این امکان را دارند تا از تعرفه های همکاری این مجموعه برخوردار گردند.جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر انتشارت تماس حاصل فرمایید.

……………………………………………………………………………………………

نحوه همکاری با ما

پس از عقد قرارداد و آماده شدن کتاب توسط صاحب اثر یک شابک به آن اختصاص مییابد.پس از تخصیص شابک جهت اطمینان صاحبین اثر و جلوگیری از بروز هرگونه سوءتفاهمهای احتمالی ما 30 صفحه ابتدای کتاب همراه با فهرست و مقدمه را دریافت نموده و به کتابخانه ملی جهت صدور شناسنامه کتاب ارسال مینماییم.البته لازم به ذکر است که اگر کتاب صفحه آرایی لازم داشته باشد فایل کامل کتاب جهت تنظیمات و صفحه آرایی لازم میباشد. نحوه ی پرداخت هزینه هم در سه مرحله بوده که 20٪ مبلغ قرارداد به عنوان بیعانه دریافت شده و پس از صدور مجوز چاپ کتاب توسط وزارت ارشاد 40٪ هزینه و پس از چاپ کتاب نیز 40٪ باقی مانده هزینه قید شده در قرارداد.

دوستان شهرستانی میتوانند از طریق اینترنت و ایمیل تمامی مراحل از جمله عقد قرارداد و ارسال فایل را انجام دهند و پس از چاپ نیز از طریق تیپاکس کتابهای خود را درب منزل دریافت نمایند.

لازم به ذکر است در این مرکز کتاب به صورت سرمایه گذاری مولف به چاپ خواهد رسید و دوستان میتوانند هم به صورت حضوری و هم از راه دور و به صورت غیر حضوری اقدام به عقد قرارداد با این مرکز نمایند.

جهت عقد قرارداد از راه دور ابتدا بایستی دوستان مدارک زیر را به آدرس ایمیل انتشارات ارسال تا قرارداد تنظیم گردد.

مدارک لازم جهت تنظیم قرارداد از راه دور عبارتند از :

کپی کارت ملی و یا شناسنامه ی نویسنده یا نویسندگان

آدرس دقیق پستی و شماره تماس

اسم کتاب

تعداد صفحات و سایز و تیراژ مد نظر جهت چاپ کتاب

پس از تنظیم قرارداد ، برگه قرارداد به همراه یک برگه رضایت نامه برایشان ارسال میگردد. برگه قرارداد را نویسنده یا نویسندگان امضاء و اثر انگشت زده و برگه رضایت نامه را جهت اهراز هویت نویسنده اصلی یا نویسنده اول در دفتر اسناد رسمی ( محضرخانه) گواهی امضاء گرفته به همراه سی صفحه اول متن کتاب همراه با فهرست و مقدمه آن و اسکن قرارداد و برگه رضایت نامه از طریق ایمیل ارسال نمایند.

در لینکهای زیر میتوانید نمونه ی قرارداد و برگه رضایت نامه و بندهای موجود در قرارداد را مشاهده و به دقت مطالعه نمایید.

رضایت نامه چاپ کتاب وتبدیل پایان نامه به کتاب

قرارداد چاپ کتاب و تبدیل پایان نامه به کتاب

لازم به ذکر است که از تعداد کتابهای ذکر شده در قرارداد جهت چاپ تعداد 6 جلد جهت اتمام مراحل اداری و ارسال به وزارت ارشاد کسر میشود و مابقی به صاحب اثر تحویل داده خواهد شد و جهت فروش کتاب از طریق فروشگاه اینترنتی و یا مراکز فروش نیز براساس موضوع کتاب و توافق طرفین درابتدا تعداد محدودی دریافت خواهد شد و درصورت فروش و تقاضای بازار تعداد بعدی و بیشتر را از صاحب اثر دریافت خواهیم نمود .

جهت کسب اطلاع از زمان لازم برای چاپ کتاب ، هزینه تمام شده ، سایز و تیراژ مورد نیاز میتوانید با مرکز تماس حاصل فرمائید.لازم به ذکر است که پرداخت هزینه به صورت اقساط صورت میگیرد و دوستانی که تمایل دارند اثری از خود به جای گذارند میتوانند با شرایطی آسان به این امر نائل گردند.

کلیه دوستانی که با این مرکز قرارداد چاپ کتاب دارند میتوانند از طریق لینک زیر وارد سایت کتابخانه ملی شده و فیپا و شناسنامه کتاب خود را جستجو کرده و مشاهده نمایند.

سایت کتابخانه ملی

  ……………………………………………………………………………………………

انواع قراردادهای چاپ کتاب باناشرین:

1- حق تالیف

در این نوع قرارداد ناشر یا سرمایه گذار با مولف قرارداد بسته و درصدی اندک از فروش کتاب را به عنوان حق تألیف به مولف پرداخت می­کند. این نوع قرارداد را ناشرین یا سرمایه گذاران در صنعت نشر بیشتر با کسانی می­بندند که شناخته شده و کتابهایشان پرفروش باشد.

این نوع قرارداد می­تواند برای بعضی از افراد جذاب باشد زیرا نه هزینه­ ای پرداخت می­کنند و نه در پخش نقشی دارند ولی چنانچه فروش کتاب خوب باشد این افراد ضرر می­کنند. چنانچه از فروش کتاب خود مطمئن هستید زیر بار این نوع قرارداد نروید. در این نوع قرارداد حق چاپ همیشه برای ناشر محفوظ می­ماند.

2- مشارکت در چاپ

در این نوع قرارداد براساس توافق صورت گرفته بین ناشر یا سرمایه گذار و صاحب اثر هزینه چاپ و پخش کتاب و همچنین سود ناشی از فروش کتاب بین طرفین تقسیم میشود.مسئله مهم در این نوع قرارداد که باید لحاظ شود این است که مبلغی که به عنوان هزینه چاپ از طرف ناشر اعلام میشود همان مبلغ واقعی بوده و ناشر یا سرمایه گذار در این بخش از هزینه ها سودی را برای خود در نظر نگرفته باشد.

3- فروش اثر

نویسنده یا صاحب اثر در این نوع قرارداد کلیه حقوق مادی و معنوی اثر را به ناشر یا سرمایه گذار در ازای دریافت مبلغی واگذار مینماید و یا نویسنده در ازای دریافت یک مبلغ به صورت سفارشی اثری را برای ناشر یا سرمایه گذار خلق مینماید.

4- سرمایه گذاری مولف

در این حالت نویسنده با تقبل کلیه هزینه های چاپ صاحب اثر خود خواهد بود و از تمامی مزایای آن نیز برخوردار خواهد بود. لازم به ذکراست در زمان عقد این نوع قرارداد نویسنده میبایست دقت نماید تا در بند یا ماده ی تعیین کننده صاحب حقوق مادی و معنوی اثر حتماً نویسنده یا صاحب اثر ذکر گردد.

……………………………………………………………………………………………

طرق دریافت و اخذ مجوز چاپ کتاب

همانطور که میدانید دریافت مجوز کتاب یک سری مراحل اداری دارد که به دو روش زیر صورت میگیرد:

1- توسط یک ناشر که براساس قراردادهای متفاوتی که بین ناشر و صاحب اثر منعقد میشود دربرگیرنده هزینه خواهد بود

2- توسط خود صاحب اثر که به روش ناشر مؤلف معروف بوده . این روش شاید از نظر هزینه در ظاهر اندکی کمتر باشد ولی با درنظر گرفتن زمانهایی که بایستی در راه وزارت ارشاد و کتابخانه ملی و خانه کتابخانه جهت رفت آمد از دست داد و اینکه زمان ارائه مجوز به ناشر از زمان ارائه مجوز به مؤلف کمتر بوده این روش به دوستان توصیه نمیگردد.

لازم به ذکر است که کتاب هایی که به روش ناشر مؤلف چاپ میشوند توسط هیچ ناشری در هیچ نمایشگاهی ارائه نخواهد شد و همچنین در پخش کتاب نیز دوستان با مشکلات عدیده ای روبرو خواهند شد.

…………………………………………………………………………………………… 

طرق مختلف چاپ کتاب

یک کتاب با توجه به بازار و هدف چاپ آن تعیین تیراژ گردیده و براساس تیراژ مورد نظر با یکی از روشهای زیر به چاپ خواهد رسید.

1- کتاب هایی که در تیراژ بالا به چاپ میرسند به روش افست چاپ میشوند که این روش خود بر دو نوع چاپ رول و چاپ روی کاغذ بندی میباشد. در این نوع چاپ هم هزینه تمام شده بابت هرجلد مقرون به صرفه بوده و هم کیفیت چاپ در صورتیکه از مواد مرغوب استفاده شود در بالاترین میزان خواهد بود.

2- کتابهایی که در تیراژ محدود به چاپ میرسند که به نشر رومیزی معروف میباشند و با دو نوع و دو روش متفاوت به چاپ خواهند رسید که عبارتند از :

الف- روش دیجیتال: در این روش که تا 500 جلد مقرون به صرفه بوده با استفاده از دستگاه های دیجیتال چاپ صورت میگیرد که رزولوشن چاپ بین 600 تا 2400 دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت بود ، لذا کیفیت چاپ مطلوب و در برخی موارد در حد چاپ افست میباشد.

مطلب دیگری که در این نوع چاپ حائز اهمیت میباشد این است که متن داخلی کتاب توسط خود دستگاه به صورت کامل چاپ و مرتب گردید و ترتیبی توسط دست انسان و یا دستاگاه های ثانویه صورت نگرفته و خطا در ترتیب صفحات نخواهیم داشت.

ب- روش ریسو: در این روش که با استفاده از دستگا های مبتنی بر چاپ ریسو میباشد بین 500 تا 800 جلد مقرون به صرفه بوده با توجه به نوع دستگاه ، رزولوشن چاپ بین 300 تا 400 دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت بود ، لذا کیفیت چاپ در اکثر موارد پایین بوده و عکسها و ترامها خوب چاپ نشده و فقط از نظر هزینه توجیه پذیر میباشد.

لازم به ذکر است چون در این روش ابتدا فرمها و صفحات داخلی جداگانه و مجزا چاپ شده و سپس توسط دست انسان و یا دستگاه های ترتیب کن ، تریب میشوند احتمال خطا در چیدمان صفحات وجود خواهد داشت.

…………………………………………………………………………………………..

روش های مختلف صحافی کتاب

یک کتاب با توجه به موضوع و تعداد صفحات از صحافی مخصوص و متفاوتی برخوردار خواهد شد ولی در کل صحافی کتاب به دو صورت جلد سخت و صحافی شومیز انجام میپذیرد . صحافی جلد سخت جهت کتابهای نفیس و کتابهای قطور بوده و سایر کتاب ها به روش شومیز صحافی میشوند.

جهت کتابهای فانتزی و در برخی موارد که صاحب اثر اعمال سلیقه مینماید میتوان از صحافی فنر نیز استفاده کرد

……………………………………………………………………………………………

مزایای چاپ کتاب به روش سرمایه گذاری مولف

در این روش تمامی حقوق مادی و معنوی اثر در اختیار مؤلف خواهد بود.

دریافت تمامی فایلها و زینکای کتاب و فایل صفحه آرایی شده کتاب

برخورداری از مزایای فروش کتاب به سازمانها و ارگانها و نظارت کامل در تمامی مراحل

صرفه جویی در زمان جهت اخذ مجوز و مراحل اداری و چاپ کتاب به دلیل آشنایی ناشرین به تمامی مراحل

……………………………………………………………………………………………

برچسبها: چاپ کتاب ، انتشارات ندای کارآفرین، مراحل چاپ کتاب ، چگونگی چاپ کتاب ، نحوه چاپ کتاب ، چاپ دیجیتال ، چاپ دیجیتال کتاب ، چگونه کتاب چاپ کنم ، چاپ کتاب در تیراژ کم ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، چگونه کتاب چاپ کنیم ، اخذ مجوز چاپ ، گرفتن مجوز چاپ ، مجوز چاپ کتاب ، نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب گرفتن مجوز چاپ کتاب ، چاپ کتاب ناشر مولف ، چاپ کتاب شعر ، نشر کتاب ، انتشار کتاب ، چاپ کتاب ارزان تیراژ کم ، چاپ کتاب تیراژ پایین ، چاپ کتاب داستان ، کتاب های در دست چاپ ، چاپ کتاب از دستنوشته ، فروشگاه کتاب ، اطلاعات و برآورد هزینه چاپ کتاب ، چاپ کتاب و فروش کتاب ، راهنمای چاپ کتاب ، چاپ پایان نامه ، تبدیل آثار به کتاب ، آثار خود را به کتاب تبدیل کنید ، چاپ کتاب از پایان نامه، قیمت چاپ پایان نامه,چاپ پایان نامه به صورت کتاب ، زمان لازم برای چاپ یک کتاب ، مراحل چاپ یک کتاب ، مواد مصرفی چاپ کتاب ، کاغذ لازم برای چاپ کتاب ، روشهای چاپ کتاب ، دستگاه چاپ کتاب ، چگونه کتاب چاپ کنیم ، مراحل اخذ مجوز چاپ کتاب ،

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات ندای کارآفرین می باشد